BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vis geriau, nei avys

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai, po šventinės pertraukos mes vėl pas mus.


Šį įrašą pradedu rašyti po 6 valandų komandinio darbo su mano nuostabiaisiais komandos draugais. Už pasekmes neatsakau.


Vakar, atnaujindamas savo gyvenimo aprašymus ir rašydamas motyvacijos laiškus suvokiau, jog man vis sunkiau rašyti taukšti niekus lietuviškai, todėl nusprendžiau šį kartą rašyti vien gimtąja kalba, be jokių svetimybių. Koks bus galutinis rezultatas, nedrįstu net pagalvoti, bet kaip buvęs Nacionalinio diktanto dalyvis tikiuosi, jog mokytoja Narbutavičienė manim didžiuosis.


Taigi, pradedam. Prieš pat grįžtant į Lietuvą Velykoms išsirengėm su latvėm (taip ir norėtųsi sakinį baigti šitoj vietoj, bet, deja…) į nedidelį žygį po kalnus. Kartu prigriebėm ir mūsų nuostabųjį norvegą, bei vienos latvės vaikiną daną. Pamoka Nr. 1 - niekada neleisk “lengvos 2-3-ų valandų kelionės” kelionės planuot žmogui, kuris savo malonumui laipioja po uolas (ne vien uždarose patalpose) sugipsuota koja. Ypač jeigu tai latvė. Pamoka Nr. 2 - būk budrus, kai išgirsti frazę “ten keliose vietose virvės bus”, kadangi, staigmena staigmena, tai reiškia, jog be jų į viršų neužlipsi. Kadangi keliuose kvadratiniuose metruose buvo sutelkti keturi geriausią (arba labiausiai iškreiptą, čia jau pagal skonį ir arogancijos laipsnį) humoro jausmą turintys NHH žmonės (neesminę detalę, jog danas NHH nesimoko, ir po 2 dienų išvažiavo, praleisim), kelionė nusimatė nenuobodi. Kažkuriuo metu norvegas pabandė išsityčiot iš dano. Danas nelabai suprato. Norvegas nusiminė, jog jo pastangos liko neįvertintos, ir sako “nieko, nekreipk dėmesio, aš tiesiog santykiauju su tavimi (primenu, angliškų žodžių nevartoju). Kur buvęs, kur nebuvęs įsiterpė Kęstukas (jau kuris laikas svarstau, ar man imti rūpintis dėl to, kad kalbu apie save trečiu asmeniu…): “tie norvegai, visada santykiauja su vyrais”. Į ką norvegas atsakė “na taip, vis geriau, nei avys”. Pamoka Nr. 3 - visada reikia išlikt optimistu. O kelionė šiaip patiko - gamta graži, kompanija gera, ko daugiau reikia :) Nuotraukas pasistengsiu šiandien sukelt į Snukiaknygę.


Savaitė po Velykų buvo atsiskaitymų savaitė. Kas sėdėjo per naktis, kas nelabai. Per vieną pristatymą mano komandos narė norvegė, su kuria komandoj buvom jau 3 mėnesius, du kartus bandė kreiptis į mane vardu. Pirmą kartą gavosi kažkas panašaus į Kyštytas, antrą kartą sustojo ties Kast. Prancūzas bandė gelbėti situaciją kreipiniu K-šuva. Vis tik po trumpos diskusijos nusprendėm, kad geresnio varianto už Aristotelį kol kas nėra.


Viena latvė per atostogas savaitę praleido Dubajuje, kur važiavo į kažkokią konferenciją apie moterų lyderiavimą ir vaidmenį versle. Šeštadienį apie  vidurnaktį sulaukiau pakvietimo prisijungt prie sutiktuvių pasisėdėjimo. Kadangi pasisėdėjime dalyvavo trys geriasią humoro jausmą NHH turintys žmonės (danas jau buvo grįžęs į Kopenhagą), staigmena staigmena, liūdna nebuvo. Išgirdom daug įdomių dalykų apie Jungtinius Arabų Emiratus. Labai didelė automobilių, pavadinimu Kūjis, koncentracija. Norvegas susižavėjo, jog Emiratas vyras gali turėti 4 žmonas. Kai pasakiau, kad uošvienės irgi tokiu atveju bus keturios, šiek tiek atvėso. Entuziasmas blėso ir toliau, kai paaiškėjo, jog vyras negali leist laiko kartu su moterimi, kuri nėra jo šeimos narė, prieš tai jai nepasipiršęs. Po piršlybų seka 3-12 mėnesių laiko tarpas, kurį mes pavadinom bandomuoju važiavimu, kruio metu būsimieji jaunavedžiai bando geriau pažinti vienas kitą. Vyras, beje, vis dar negali matyti moters veido (jei nieko nepainioju). Pasibaigus bandomajam važiavimui, moteris gali pasakyti “ne”. Vyras tokios pasirinkimo laisvės neturi. Moteris iki vestuvių negali turėti lytinių santykių. Vyras gali, bet tik su užsieniete. Galbūt jie mano, kad tai yra didelė bausmė kitatikėms. Mėgstamiausias (ir vienintelis, be stuidjų) moterų laisvalaikio leidimo būdas yra leisti laiką prekybos centruose ir apsipirkinėti. Kaip sakė viena vietinė, apsigobusi burka su “Louis Voutton” prekiniu ženklu, “Australijoj man nepatiko, nes nėra didelių prekybos centrų”. Ir kitos linksmybės. Vakaro metu viena latvė kažkaip užsiminė, kad besimokydama Rygoje trenkė vaikinui knyga. Kadangi keliems iškreiptiems protams pasigirdo, jog ji trenkė krūtimi, bandėme išvystyti šią idėją, įtraukdami ir vizualines priemones. O “trenkė knyga”, pasirodo, reiškė “mečiau į jį krūvą knygų, nes jis daug keikėsi”. Gerai, kad su ja nesimokiau… Vakaro kulminacija buvo naujoji norvego frazė, skirta flirtuoti su merginomis: “jos atrodo sunkios, gal galiu padėti jas palaikyti?”. Merginos labai tikisi, jog kada nors pamatys šią frazę naudojamą realiame gyvenime, ir visas jos sukeltas pasekmes.


Prieš einant į mano jau minėtą susitikimą su nuostabiaisiais komandos draugais, kad juos kur besituštinančius sutrauktų, apie 10 ryto sulaukiau pakvietimo į nedidelį Velykinį pasisėdėjimą (kai kurios tautos Velykas švenčia vėliau) bendrabučio teritorijoje esančioje vietoje, skirtoje kepti mėsą ant rėmo (kaip man žodyno nemylėt). Pamiršau paminėti, jog oras šią savaitę Bergene yra labai tinkamas visiems atsiskaitymams ir mokymuisi: +12-15 laipsnių, saulutė šviečia, paukščiukai čiulba. Vos prisėdus, man pasiūlė kavos. Prieš man labai neišmintingai jos atsisakant, pastebėjau, kad kava mūsų vietinių alchemikų pastangomis pavirto į raudoną gruzišką vyną. O tokią kavą aš geriu.


Tai taip ir gyvenam.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

  1. kerrida:

    issiaiskink receptura, kaip jie ta kava vynu vercia, ir pasidalink su liaudimi. ofiso kava sucks, gal raudonas skystis gerelesnis butu.

  2. Gabrielė:

    o dėl "jos atrodo sunkios, leisk palaikysiu"… priklauso nuo to, kas siūlosi ir, aišku, nuo ištvirkimo laipsnio, bet it CAN BE FUN :D

  3. Definitely, what a magnificent website and informative posts, I will bookmark your website.All the Best!

  4. Excellent site. Lots of useful information here. I’m sending it to a few friends ans also sharing in delicious. And naturally, thanks for your effort!

  5. I believe this site contains very fantastic indited articles blog posts.

Rašyti komentarą