BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trolių šalies kronikos, vol. 3

Ahoy.


Ką tik baigiau knistis su assignmentu, už lango jau gal kokį pusvalandį skamba “Viva, Italia!”, o fone eina 1995 m. filmas “Hackers” su Angelina Jolie, Prodigy „Voodoo people” soundtracke, gilia filosofine išmintimi “mess with the best, die like the rest”, „I'm a master of disaster”, „never fear, I is here”, duomenų kopijavimu į flopikus ir pan. Pati ta aplinka rašymui.


Prasidėjo lietaus sezonas. Pagaliau.


Taigi, kas įdomaus nutiko. Buvo vienos rusės gimtadienis. Surprise party. Kvietimas į veiksmo vietą (kitą barako kambarį) telefonu skambėjo taip: „Klausyk, čia problemytė tokia…man mėnesinės prasidėjo ne pagal grafiką…o įklotų neturiu po ranka. Gal gali atnešt greitai? Nes nelabai galiu išeit kur nors…”. Ir panašiai. Šiek tiek juokėmės. Kaip didžiulis gėris gimtadienio metu buvo pateikta grikių košė. Rusės vos nepradėjo plot iš džiaugsmo. Aš kažkaip susilaikiau.


Vienam tūse buvo kažkoks girtas norvegas, kuris pamatęs mane su Arsenalo maike, paklausė vardo, aišku, nesugebėjo pakartot, ir pasakė: „You remind me of Dennis Bergkamp (nežinantiems - buvęs Arsenalo žaidėjas, olandas, bijojo skraidyt lėktuvu, todėl žaisdavo tik tose rungtynės, kurios vyko aplink Londoną), so I will call you Jack”.
Logikos ieškot nebandžiau.


Vyko mini karjeros dienos – dalyvavo penki bankai (JPMorgan, Morgan Stanley, UBS, Credit Suisse ir kažkoks vietinis). Išsityčiojom dėl krizės „o kodėl mes turim eit pas jus dirbt, jei bankrutuosit po mėnesio”, susirankiojom krūvas tušinukų ir panašių dalykų, prisiėdėm už dyką, ir vis tik paminėjom geru žodžiu. Šiaip buvo visai įdomu pabendraut, bendrą supratimą praplėst. Ne Aizkraukles Banka vis tik. Šiek tiek nustebino, kad SSE (ne tai kad latvių, bet ir švedų) neypač žino, o NHH, tipo, krūtai, nors SSE gal 20 vietų aukščiau reitinguose.


Vyko didelės karjeros dienos – susirinkom dar didesnes krūvas šlamšto. P&G dalino Pringles ir šampūnus. Visi dabar sotūs ir išplautom galvom.


Mokslai – praeitą savaitę turėjau tris deadlainus, šią vieną, kitą turėsiu vieną, dar kitą tris. Taip ir gyvenam. Penktadieniais pasidarau išeiginę, nes neturiu paskaitų tą dieną, o savaitgaliais visokias nesąmones darau.


Nutiko toks tipiškas Kęstukui dalykas. Nuėjau į virtuvę valgyt, kambario nerakinau, raktų nepasiėmiau. Aišku, užsitrenkė koridoriaus durys. Aišku, nieko daugiau mano sektoriuj tuo metu nebuvo. Aišku, aš su tapkėm, treningo kelnėm ir maikonu, o lauke lyja. Kad nebūtų per gerai, tie, kas galėtų atrakint, dar tris valandas turi sėdėt
paskaitose. Gyvenk ir žvenk, kaip sakoma. Gerai, kad pirmas aukštas. Įlipau per kaimynės langą, kuri paskaitoj sėdėjo. Pati pasiūlė, kai sms parašiau.


Apturėjom futbolo mačą International students vs. Norwegians. Patvarkėm juos 7-2. Norvegai buvo labai pikti ir surengs revanšą kažkada. Keep it coming :)


Vieną paskutinių saulėtų dienų latvės išsitempė mane grybaut. Pasibastėm po kalnus aplinkinius. Gražu, blin, čia. Ir tada grįžom namo toliau žiurkint.


Miniatiūros apie vietinę fauną – pradedam nuo kinų. Vienas pastoviai sėdi paskaitose su įjungtu diktofonu. Kai kurie nemoka naudotis šakutėm. Pats mačiau. Dauguma jų turi susigalvoję „vakarietiškus” vardus, kad kitiems būtų lengviau ištarti. Pvz.: Zhao Guangdzi – George, Niu Hui – Wendy, Wang Yuan - Ivy ir pan. Yra dar Rebecca, Andy
ir t.t. Beje – pavardė eina pirma, tada vardas. Taip kad Yao yra pavardė ;) Susidomėjau, kaip jie čia staiga susirūpino mūsų nelanksčiais kalbos organais. Yra dvi priežastys, kiek supratau. Pirma, kai kuriems kinams tai yra mados reikalas. Antra, šiek tiek svarbesnė, labai nedidelis tarimo skirtumas, ir gali žmogų pavadint ne jo vardu, o pislium. Skirtumą ausim girdėjau, bet ištart nebandžiau. Beveik visi azijiečiai sėdi su elektroniniais žodynais. Vienas jų turi tokį emailą: t09051311838@yahoo.co.jp. Be komentarų. Yra vokietis toks, kuris kas antrą sakinį sako „good stuff, good stuff”. Dalyvavo šių metų WSOP (World Series of Poker). Iš pokerio turi užsidirbęs apie 100k dolerių. Barako kambary prie laptopo pasijungęs didelį monitorių ir lošia 4-8 partijas vienu metu.


Nutikimas per paskaitas. Latviai pasakojo. Kursas Intercultural Business Communication. Dėstytoja norvegė labai kultūringai klausia ar kam nors teko susidurt su kultūriniais iššūkiais, kaip jie vadinami Norvegijoje. Vokietis pakėlė ranką. Sako, važiuoju aš autiku, įlipa kontrolė. Parodau nuolatinį. Sako, parodyk pažymėjimą. Parodau ISICą.
Sako, parodyk norvegišką. O tai ISIC netinka? Parodyk norvegišką. O tai koks skirtumas, kurioj šaly aš studentas, jeigu ISICas rodo, kad studentas. Vis tiek parodyk norvegišką. Parodžiau aš tą norvegišką. Nesuprantu, blin, kaip iš tokios mažos šalies man išvis kažką aiškint bando. Norvegai, sakė tik išsižiojo :)


Lyg ir tiek šiam kartui.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. This actually answered my drawback, thanks!

Rašyti komentarą