BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Them cheeky bulls

Sveiki, Jums rašo Gustav from Ukraine. Ar bent jau taip buvau pristatytas vienos veikėjos, kuriai sakiau, kad esu “Kestutis from Lithuania”. Geras žaidimas, vis tik, tas sugedęs telefonas.


 


Pradedam.


 


Kažkada gruodį ar lapkričio pabaigoje pro baraką pasinešė vagys. Išrankūs tokie. Vien valgomus ir geriamus produktus vogė - medų, mėsą, ledus. Iš čeko pavogė vodkos butelį, kurį jis laikė šaldytuve. Šalia buvusio puspilnio neėmė. Saiką gi reikia turėt. Atsižvelgiant į tai, kad butelis buvo pirktas Norvegijoj, o alkoholio kainos čia, taip sakant, kandžiojasi, čekas iš laimės nešokinėjo ir pakabino ant virtuvės durų tokį užrašą: “We hope you enjoyed bottle of vodka and other things that you've stolen from us. You we catch you next time, we'll cut your balls of, or something else. Fuck you”.


 


Mokykla nesugeba visų sutalpint savo pastatuose, tai kartais tenka laikyt kur nors mieste – sporto salėj, ir pan. Paskutinį savo praeito semestro egzą laikiau bažnyčioj. Viešojo transporto talonėlis – 23 kronos. Suvenyrų pirkimas mieste po egzamino – žymiai brangiau. Pasivaikščiojimas po šalia bažnyčios esančias kapinaites dar neprašvitus, saulėtekio fiorde stebėjimas pro langą vietoj petroleum economics uždavinių sprendimo bei egzamino rašymas kryžių ir žvakių apsuptyje – neįkainojama.


 Kelionė į Bergeną – tipiška Kęstuko sėkmė. Kopenhagoj lėktuvą nuėmė nuo tako dėl kažkokio gedimo, todėl laukėm 1.5h, kol atskris kitas iš Londono. Atskridau į Bergeną apie vidurnaktį, kai jau nebuvo šansų spėt į paskutinį normalų pigų autiką. Todėl oro uoste valandą palaukiau latvių, kurios skrido iš Rygos, oro uosto autiku nuvažiavom iki centro, ir planavom taksu grįžt į baraką. Belaukiant taksi staiga apsižiūriu, kad vieną tašę palikau autike. Pasitelkęs savo įsivaizduojamus sprinterio įgūdžius ties kita stotele pasiveju jį. Šiaip ne taip iki barako vis tik nusigavom. Pusę trijų nakties.


Tęsiam miniatiūrų ciklą apie vietinį koloritą. Yra tokia veikėja Tasha. Gimė Kinijoj, po to gyveno Kanadoj ar Amerikoj, galį gale atsidūrė Norvegijoj. International Committee, kuris rūpinasi exchangais ir tarptautiniais studentais, lyderė. Įdomi asmenybė, švelniai tariant. Tipinis bruožas – pirmą kartą sutikus žmogų kalbėti non-stop 20min, bei pasakoti nutikimus iš asmeninio gyvenimo: „I was partying so much one night, that I suddenly fell down on the floor, white thing started to come out of my mouth. They thought I was dead, but I was NOT!“ (pasakyta su giliu pasididžiavimo „kaip aš juos visus išdūriau“ jausmu. Kitas susipažinimo būdas per Welcome Week: „Hi, I‘m Patrick. Hi, I already made out with 18 guys this week“. Kartais mėgsta girta užmigt duše, taip sukeldama mini potvynius pas save kambary. Turi 6 lėkštes, kiekvienai savaitės dienai, išskyrus sekmadienį, kai ji valgo mieste, nes tiesiog tingi plaut jas kiekvieną kartą, todėl plauna kartą per savaitę.


 


Vienoj iš paskaitų sėdi prieš manęs azijietis kažkoks. Panašu į japoną. Nes kas daugiau galėtų homepagu būt pasidaręs Economistą, kai tik dėstytojas pasako kokį nors terminą, a la comparative advantage“, iškart ieškoti jo Google, ir ieškoti ne bet ko, o powerpointo prezentacijų apie tai, ir paskaitos santrauką daryti į powerpointą. Visokių yra, visokių reikia J  


 


Buvo nedidelis magistrantų susiėjimas. Vyksta pokalbis apie Kalėdų atostogas tarp manęs, prancūzo bei pietų afrikietės ir šveicaro porelės. Prancūzas klausia šveicaro – what did you see or do on holidays? Aš, žinoma, nusprendžiau pasirodyt protingas ir sąmojingas, ir numečiau – „her“. Skambant gal dešimties žmonių juokui supratau, kad atsakymą galima susiet ir su antra klausimo dalim. Bet bent jau tapau vakaro frazės autorium.


 


Šį semestrą mokysiuos tokius dalykus: Globalisation and Integration, Topics in International Economic History of 19th – 20th Century, Environmental Economics ir Alternative Energy Resources in Natural Environments and Economic Perspectives.


 


Globalisation and Integration – kaip jau galima spręst iš pavadinimo, nuobodybė neeilinė. Bet čia vienas iš tų nedaugelio privalomų kursų. International trade plius bullshitas. Kurso metu išaiškėja, kad ne visi žino, kas yra opportunity costs. Jie nesiliauja manęs stebint. Paskaitų (jų buvo keturios) konspektus  šiuo metu sudaro užrašas „Globalisation and Integration“, užrašas „exam 10th of June“, ir neaiškios formos ir paskirties eskizas.


 


Topics in Internation Economic History of 19th and 20th Century – kol kas man įdomiausias kursas. Nesunku suprast, kodėl J Dėstytoją vadinam The Stig. Vardas jo toks J Kas nežiūri Top Gear, nesupras, bet galit internete susirast J Dėstytojas linksmas: „what‘s the greatest invention of 19-20th century? If somebody again tells me it‘s iPhone, I‘ll kick that person out“. Arba „Patrick O‘Brien‘s definition of… by the way, do you know who Patrick O‘Brien is? Anybody? He‘s quite a famous writer, writes maritime adventure about pirates and stuff. Anyway, this is another Patrick O‘Brien, a professor in Harvard“. Pagaliau sulaukiau kurso, kuriame reikės daryt opoziciją reportui. Kurso atradimai – ne visi žmonės žino, kad XIX amžius prasideda ne 19xx. Ne visi lygu koks penktadalis auditorijos. Ne visi žino, kas yra GDP per capita. Keistoka, švelniai tariant. 99%, kad mano magistrinis bus iš šitos srities J Labai jau baisi jėga J Vienas iš vis išlendančių kultūrinių dalykėlių. Dėstytuvas aiškina apie Industrial revolution, D. Britaniją, ludistų trėmimą į Australiją, ir pan. Kinė sako man: „blin, sunku man šitas kursas. Jūs, europiečiai, tiek daug žinot apie istoriją, ir ne vien savo, kas keisčiausia. Mes taip plačiai nesidomėjom“.


 


Environmental Economics – kol kas nelabai suprantam, kas per kursas. Įtariam, kad dėstytojas irgi nelabai gaudosi, ir kad išvis pirmą kartą dėsto. Turi labai hipnotizuojantį balsą – užmigdo labai greitai. Labai tolerantiškas. Pirmą paskaitą maždaug 10min skyrė diskusijai apie tai, kad jis visiškai neprieštarauja kai kurių studentų požiūriui, jog Dievas yra atsakingas už globalinį atšilimą, mažėjančias žuvų atsargas Šiaurės jūroj, ir pan. Visuose savo pavyzdžiuos stengiasi naudoti „ji“, o ne „jis“. Tai kai pradeda aiškint apie Suzanne‘s indifference curve between beer and bread, būna linksma J Per pirmą paskaitą paprašė pavardinti kelis environmental issues. Sėdžiu sau, galvoju, sakysiu global warming, pažvengsim bent visi. Ir tada prasidėjo: jūros gyvūnų išnykimas dėl pramoninės veiklos, mėlynieji banginiai, ir pan. Kontrolinis buvo „reikia, kad ES priverstų visus pakeisti senas elektros lemputes naujomis energiją taupančiomis, tam, kad būtų išvengta kasmetinių energijos nuostolių“. Galvoju, aš vis tiek sakysiu global warming, jei paklaus.  


 


Alternative Energy Sources in Physical Enviroments and Economic Perspective – mes šitą kursą vadinam trumpiau – fizika. Nes pirmas dvi paskaitas kol kas apturėjom nedidelį įvadėlį į branduolinę fiziką. Dėstytojai du, vienas iš kurių fizikos profesorius Bergeno univere. Mėto fizikinius ir astronominius bajerius: rodo Žemės nuotrauką, ir sako „It looks nice now but at some time it will start to boil. Let‘s hope we will be somewhere near Jupiter at that time“. Arba „as you can see, after 10 billion years the Sun becomes a white dwarf. And these rocks are probably pieces of Earth“. Linksmas kursas J Kol kas neįsivaizduojam, kuo viskas baigsis.


 


Lyg ir tiek šiam kartui. Vis dar laukiu atsakymo dėl Australijos.

Rodyk draugams

Komentarai (6)

 1. RascalLT:

  Gerai, kad sudėjai čia - tikrai linksma prisiminti studijų džiaugsmus visom prasmėm. :))

 2. Kęstas:

  Tai negi apie liūdesį rašyt :)

 3. Aušra:

  ten kartais kokių humoro kursų nedėsto??? toks įspūdis, kad tik ten ir lankaisi):) gerai, kad darbe tavo mamailo neatsiverčiau…dabar, kai atlyginimo daliai buvo paskelbtas visuotinas gedulas, niekas nesuprastų, kodėl sėdžiu išsiviepus…

 4. Ga:

  Aš kažką ryškiai pramisinau dėl Australijos..???!!!!

 5. Mildute:

  Vashkeviciau! Apdeita daznesni duok bankuose premijas apraudanciai darbo liaudziai apie savo (neturtinga, bet) linksma gyvenima norgej :)

  Nes nu negi imanoma visa diena isdirbt nieko juokingo nepaskaicius…

 6. Kęstas:

  Bus sekmadienį. Teks pakentėt :)

Rašyti komentarą