BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Skoll!

Čia norvegiškai “į sveikatą”. Pirmas žodis, kurį išmokom. Welcome Week, taip sakant :)
 
Ir dar: 1NOK = 43 centai (kai skaitysit, bus lengviau susigaudyt J. Arba tiesiog dalinkit kainas iš 2, ir plius minus gausis realus vaizdas).
 
Pirmi įspūdžiai - atvažiavau, kaip ir priklauso, per lietų :) Bet per dvi savaitę lijo tik tris kartus, šiaip oras visų nuostabai labai geras. Bet “vietiniai” sako, kad taip truks neilgai, ir ateis “80 days of raining, one dry day, and then 20 more days of raining. It's true, I've counted.”. Bet oras vis dar stebėtinai geras.
 
Miestas gražus. Labai. Viskas žalia ir visur kalnai. Dauguma gatvių vingiuoja tarp uolų. Ir čia ne literatūrinis išsireiškimas :) Barakas irgi beveik ant skardžio stovi. Daugiau pamatysit nuotraukose. Kas man buvo keista, kad dauguma namų yra mediniai, nors lyja čia, švelniai tariant, daug. 
 
Mokykla yra sąlyginai netoli kranto, barakas yra 5min nuo mokyklos, ant maždaug tokio dydžio kalniuko, kaip į Basanavičiaus gatvę užlipt, tik žymiai stačiau J Sportas kiekvieną dieną po kelis kartus, skant. Mokyklai priklauso du pastatai, pagrindinis ir buvusios gamyklos „apartamentai”, kuriuose galima be didelių problemų pasiklysti ir nerasti kelio atgal. Įeini į pastatą, o ten, pasirodo trečias aukštas. Jeigu nori į ketvirtą. Reikia nusileist į pirmą, pereit išilgai visą pastatą, ir tada kitais laiptais užlipt, ir pan. Pagrindinis pastatas sutvarkytas, a la modernus, kiekvienam aukšte stovi tokie kaip ir ekranai dideli, kuriuose matai, kur kada ir kokios paskaitos vyksta, prie kiekvienos auditorijos irgi kabo po nedidelį ekraniuką su tokia info. Man, kaimiečiui, tai visai prikolas J Yra valgykla, kur beveik vien fast foodas (blin, jie tiek visokių sumuštinių, hamburgerių ir šlykščių picų valgo, kad nu ir na..), knygynas su brangiom kanceliarinėm prekėm ir knygom, ir kiti tradiciniai dalykai. Prie šūlios yra sporto salė, kur abonementas semestrui kainuoja 750 NOK. Jeigu nori lankyt kokį mokyklos „sporto būrelį”, ar žaist komandoj, reikia pirktis abinementą, kadangi treniruotės vyksta toj salėj. Which is kind of redundant, mano nuomone. Jeigu nori prisijungt prie kokios nors veiklos mokykloj (choras, šokiai, IT, drama, kad ir ką jie ten turi), pagrindinis reikalavimas – mokėti norvegų kalba. Which is even more redundant. Svarstom, kad kai jau užknis, darysim paralelias grupes, kur pagrindinis reikalavimas bus nemokėti norvegų kalbos.
 
Barakai yra trijose vietose, prie šūlios, ir toli nuo šūlios. Man pasisekė, kad apgyvendino prie šūlios. Nepasisekė, kad pirmam aukšte ir su vaizdu ne į fiordus. Todėl tenka naktim klausyt, kaip kas nors ką nors švenčia po langais, kaip kokie italai girti dainuoja „I'm a barbie girl”, ir panašių dalykų. Barako kompleksas susideda iš 4 pastatų. Pats barakas, kuriame gyvenu,  neypatingas, Rygoj, sakyčiau, biškį geresnės kokybės buvo, tiek, kad tik virtuvė bendra ant aukšto (7 žmonės), dušai and stuff asmeniniai, tai pusė velnio visai. Ir nėra kambariokų, kurie žiemą vasarą langus atidarytus laiko arba mergų parsiveda J Net pašto dėžutes asmenines turim, į kurias mums maloniai siunčia 2600 NOK sąskaitas už nuomą ir komunalines. Šalia barako yra taip vadinama Reception. Realiai tai yra a la poilsio zona su sofom, telikais, filmais, biliardo, stalo teniso ir pokerio stalais, ir pan. Galim ateit kada norim ir iš principo daryt ką norim. Tai žiūrėdavom olimpiadą ten, jei rodydavo ką nors įdomaus.
 
Ką mokysiuos – kitą savaitę jau prasidės visos paskaitos. Šį semestrą mokysiuos International Trade and Macroeconomics, Corporate Finance, Entrepreneurship with Focus on Market Evaluation ir Petroleum and Natural Gas Economics. Pirmus du paėmiau tam, kad a) pakartot pagrindus; b) kad būtų biškį lengviau pradžioj su darbu derint. Kitus du dėl to, kad įdomūs turėtų būt. Ir norvegų kalbą dar. Visi egzaminai bus gruodį, paskutinis gruodžio 18 d., tai kažkada po to turėčiau grįžt.
 
Darbas – kitą savaitę jau užsiimsiu tuo gan aktyviai. Nors neaišku, kiek užtruks visi residence permitto ir panašių popierizmų tvarkymai. Norvegai tokie neskubantys žmonės, viršvalandžių nesugadinti J Matysim, kaip čia bus. Bet bent pusė studentų dirba, tai kaip nors jau.
 
Publika – labai įvairi. Mano aukšte gyvena žmonės iš Ruandos, Pietų Afrikos, Latvijos, Brazilijos, Kanados ir Vokietijos. Daugiausiai žmonių iš Bocconi (nežinantiems - univeras Milane), Kinijos ir Vokietijos. MIB (International Business) mokosi 31 žmogus, ENE (Energetikai) 17, ir apie 100 exchangų, kurie atvarė pusei metų arba metams. Yra dvi lietuvės iš VDU, bus pusę metų. Yra dar 5 žmonės iš SSE (2 iš jų tik pusei metų). Sakė, kad aplikavo iš viso gal 10 žmonių. Visas stipendijas, kurių negavau, susirinko SSE J Kadangi viena iš jų GMAT gavo 570, kiek girdėjau, tai, vaikai, baikit bakalaurą kada priklauso,  jei norit scholarshipo J Yra kinietė, kuri gimė Kinijoj, tada gyveno Rusijoj, tada metus Vilniuj, tada 10 metų Taline, tada pradėjo bakalaurą Kinijoj, jį baigė Kanadoj, kažkur tam tarpe dirbo JAV, ir dabar atvarė į Bergeną. Pagal pasą kinietė, nors rusiškai kalba lyg ir geriau, nei kiniškai. As international as it might be. Juokingiausi turbūt italai, nes šneka visiškai taip pat, kaip visose parodijose. Pvz – http://www.youtube.com/watch?v=m1TnzCiUSI0.  Citata (įmeskit itališką akcentą): „is it kitchen, or chicken, I always mix them up, it's so difficult”. Cituojant vieną ispaną: „he's Italian, they have problems in understanding”. Labai daug azijiečių (vien kiniečių apie 20, visokių tailandų, singapūrų ir japonijų turbūt dar tiek pat). Yra toks veikėjas iš Šri Lankos, kuris vienos kelionės metu, kai namelyje kalnuose neveikė tulikai ir nusprendėm, kad „mergaitės į dešinę, berniukai į kairę” yra priimtinesnis variantas už „iš ryto išplaunam kibirus”, pasakė „you are spoiled people, in Sri Lanka we don't care about these things, we shit everywhere”. Bakalaurą baigė LSE. Beveik visi azijiečiai žaidžia krepšinį, kas šiek tiek nustebino. Ne tai, kad labai gerai žaistų, proto biškį trūksta, bet greitį ir techniką turi. NBA power J
 
Welcome week - kaip ir ssene, gėrimo ir susipažinimo savaitė. Visus suskirstė į 10-15 žmonių grupes, gavom po kelis mentorius, ir buvom visur tampomi po miesto reikšmingas vietas. Tipinis norvegų tūsas - prisigert, kiek telpa, visiškai atleist stabdžius, ir priteršt kiek tik įmanoma ir kur įmanoma. Mokyklos pagrindinės tūsų vietos, vadinamos Klubben (didelė salė rūsy su aparatūra, staliukais, ir baru) grindys nuo alaus limpa dar kokias tris dienas po tūso, tūso metu vietomis tenka bristi (tiesiogine to žodžio prasme). Kadangi buvom komandose, be abejo, vyko visokios varžybos, už kurias duodavo taškų. Tiesa, nepamenu, kad kas nors būtų juos vėliau skaičiavęs, bet tai niekam netrukdė. Tipinės rungtys - kuo greičiau įvairias būdais apgerk artimą savo (komandinės rungtys), Beer bong (supila butelį alaus į kažką panašaus į šlangą, įkiša į burną ir užkelia į viršų, tada alus, paklusdamas gravitacijos dėsniams maždaug 5cm skersmens srove teka tau į gerklę), bei tipinė papildomų taškų rungtis - kiss/make out with the mentor. Buvo toks neblogas “Kiss Mentor's breasts” (tiek mentor, tie breasts buvo geros), bet ten jau konkurencija nežmoniška buvo… Kitais metais tikiuosi būti mentoriumi ir savo grupėj turėti daug girtų norvegių :) Girti norvegai yra kažkas out of this world :) Pvz, vieną dieną apturėjom pub crawl, kur kiekvienam kabake vis kažkokios teminės rungtys. Tai vienas kabakas buvo skirtas, kaip čia geriau išsireiškus, a la striptizo tematikai. Stovi prie įėjimo vietinių Chipendeilų wannabe berniukas ir šviesiaplaukė mergaitė banguotu reljefu su tinklinėm pėdkelnėm, šortukais ir policininkės uniforma, ir kažką rėkauja per megafoną (abu yra NHH studentai) “If I weren't completely drunk you wouldn't see me dressed like that”. Vienintelė problema buvo ta, kad, kaip pranešė VBS, visi mentoriai buvo gavę babkių, kad pirktų visą alkoholį, kurio reikėjo per rungtis. Deja, mūsiškiai kažkaip sponsoriauti nesiteikė per daug :) Tai kai kam viskas kainavo gan brangiai. Kitą savaitgalį mes rengiam atsakomąjį dalyką, kai turėsim teisę duchint mūsų mentorius. Biudžetas 6 kartus mažesnis tik… Bet kaip nors jau :)
 
Kainos – keli pavyzdžiai. Tušinukas – 20 kronų, alus kabake nuo 29 iki 50 kronų, autiko talonėlis – 23, duona – nuo 20, ir t.t. Kai moki mokesčius grynais (kadangi dar neturim norvegiškos sąskaitos, kurios neturėsim, kol negausim norvegiško asmens kodo, kurio negausim tol, kol nepatvirtins residence permitto, ir t.t.), administracinis mokestis, nepriklausomai nuo mokamos sumos yra 35, 65 arba 100 kronų, priklausomai kokioj vietoj moki. Kaip ir Hamburge, yra Fishmarktas. Tik ten viskas brangiau, nei parduotuvėse. Pvz, fish and chips 100-130 kronų.
 
Nakvynė – čia skirta norintiem atvažiuoti į svečius. Su nakvyne problemos. Barake vietos elementariai nėra, nebent bandyt ieškot kitam barake, kur pusvalandis važiuot autiku. Kambarys nedidelis, kokie 15 kvadratų, tai nelabai yra kur sutalpint. Pigių hostelių čia nelabai yra, kaip ir nieko pigaus. Tai net nežinau, kai/jeigu apsispręsit, kad norit atvažiuot, tada ką nors bandysiu organizuot.
 
Dauguma nuotraukų yra sukelta į Facebooką, bet kadangi jūs juo nesinaudojat, tai kelias atsiųsiu per yousendit, nes gmailas kažko nesiteikia bendradarbiaut.
 
Tai tiek žinių šiam kartui. To be continued.
 
P.S. Latviai niekaip nenori sutikt, kad Piebalgas vis tiek šlykštesnis už norvegišką Hansa, bet čia jau jų problemos.

Rodyk draugams

Komentarai (36)

 1. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 2. This design is steller! You certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 3. Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 4. Superb post however I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further. Thank you!

 5. Totally, it took me close to 15 minutes to find this fantastic post. Thanks.

 6. When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Thanks!

 7. My sister bookmarked this internet site for me and I have been going through it for the past several hrs. This is really going to help me and my classmates for our class project. By the way, I like the way you write.

 8. Wow! Thank you! I constantly needed to write on my website something like that. Can I include a fragment of your post to my blog?

 9. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 10. Hi, Wonderful work! Wonderful blog. Thank you for this specific material I had been seeking all Msn to be able to locate it!

 11. Проститутки столици Украины - одна из древнейших профессий. Потребность на блядей - имеется, и достаточно многочисленный.

 12. Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 13. As always, another great article. Checking your blog daily for the latest posts has become a routine for me now. I am practically addicted to your blog.

 14. Please enter me into the contest for the trip to New Zealand. What a fantastic trip that would be.

 15. I really enjoy reading through on this website , it has got great content .

 16. Appreciate it for all your efforts that you have put in this. very interesting info .

 17. I have been surfing online more than three hours today, yet I by no means found any attention-grabbing article like yours. It is pretty worth sufficient for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the web might be a lot more useful than ever before.

 18. Well, it is decent, however how about additional choices we have here? Would you mind making one more post regarding them too? Thanks!

 19. You made some decent factors there. I appeared on the internet for the issue and located most people will go together with with your website.

 20. I’d have to check with you here. That is not really one thing I usually do! I love studying a publish which will make people believe. Also, appreciate it to get allowing me to comment!

 21. This short article shows the light wherein we can view this simple fact. this is certainly very nice 1 and gives indepth facts. thanks a lot due to this great content

 22. Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to seek out somebody with some original thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is something that is needed on the net, someone with a little bit originality. useful job for bringing something new to the internet!

 23. Spot on for this write-up, I truly believe this site really needs much more awareness. I’ll probably be repeatedly to study much even more, appreciate it for that knowledge.

 24. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 25. I personally experience a terrific enhancement inside your writing, We?d adore to get in contact. Sustain the truly amazing function! The publishing can be quite inspirational with regard to one who is actually a novice to this particular stuff.

 26. I really like th is usually blog- the item?utes alone I personally v isit with a prevalent bas is usually. The attempts and also viewpoints (desired or perhaps otherw ise) are appreciated. Thank you.

 27. exceptional article, All of us absolutely really like this excellent website, maintain it

 28. It is advisable to join in a contest for one of the greatest sites on the internet. I’ll suggest this site!

 29. Советы как и где правильно снять или заказать проститутку в киеве. uadosug.com

 30. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 31. Awesome product, I’m sure a giant believer with regard to placing comments regarding personal blogs in helping your blog authors are aware that they’ve got introduced something useful in to the innertubes!

 32. Its certainly that include people realize my thoughts! You appear to hold a good deal somewhere around it, as if you published the book with them as well. Absolutely , that you can do which includes w.g. to force the material residential home a tiny bit, however contrary to that, that is high-class website. An effective view. I’ll positively return to their office.

 33. I uncovered a web log internet site online and test a few of your respective very early content material. Keep in the fantastic function. I just supplementary improve RSS feed to successfully my Google Important information Visitor. Trying to find for it if you want to examining supplemental on your side down the road!…

 34. Компания Люкс Престиж является лидирующей в сфере продаж спальных комплектов для комфортного и здорового сна. Квалифицированные специалисты, богатый опыт работы, делают нас лидерами в своем деле. Наши сотрудники Lux Prestige жизнерадостные и уверенные в себе люди. Мы помогаем выспатся нашим клиентам! :) Наши клиенты доверяют и любят нас!

 35. Доставим отдых в столице Украины городе Киеве. Рекомендуем вам самые настоящие жрицы любви в Киеве.

Rašyti komentarą